Czy pielęgniarki powinny zarabiać więcej?

Na pewno każdy z Was słyszał o strajkach pielęgniarek. Kobiety wykonujące ten zawód już od dłuższego czasu walczą o swoje prawa. Ich postulaty są bardzo proste. Pielęgniarki przede wszystkim chcą zarabiać zdecydowanie więcej pieniędzy. Zależy im też na tym, aby średnio na jednego pacjenta przypadało więcej kobiet. Czy rzeczywiście rząd powinien zgodzić się na ich żądania?
Na wstępie trzeba zaznaczyć, że pielęgniarki nie zarabiają tak mało, jak może wydawać się na pierwszy rzut oka. Szczególnie tyczy się to kobiet, które pracują sporo lat w zawodzie. Jest też jednak druga strona medalu, która uzasadnia te wszystkie protesty. Pielęgniarki mają bardzo dużo godzin w ciągu miesiąca. Wszak praca w szpitalach trwa na okrągło. Nie ma żadnych świąt, wolnych niedziel – nie mówiąc już o sobotach. Oczywiście, nie jest tak, że każda pielęgniarka spędza wszystkie święta w szpitalu, ale musi liczyć się, że raz na czas spotka ją taka konieczność.
Generalnie, pielęgniarki pracują dużo i mają na swoim koncie sporo nadgodzin. Gdyby to uwzględnić, to rzeczywiście ich zarobki nie prezentują się wcale tak okazale. Trzeba zaznaczyć, że te kobiety wykonują bardzo odpowiedzialny zawód. Często w trudnych warunkach z pacjentami, którzy nie zawsze są mili. Rzeczywiście, w polskich szpitalach pielęgniarki mają dość trudno jeszcze z innego powodu. Na jeden oddział przypada mało kobiet wykonujących ten zawód, dlatego panie mają naprawdę pełne ręce roboty.
Jest też mało pielęgniarzy, którzy mogliby pomóc w czasie, na przykład, przenoszenia pacjenta na wózek. Często pielęgniarki muszą sobie same z tym radzić. Nie jest to dla nich łatwa sprawa. Biorąc pod uwagę te wszystkie argumenty wydaje się, że istotnie pielęgniarki powinny zarabiać zdecydowanie lepsze pieniądze, a ich protesty są słuszne.

Dodaj komentarz